به گزارش  خبرنگار فوتبال و فوتسال گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان؛ سهیل مـهدی مسئول صدور مجوز حرفه‌ای سازمان لیگ گفت: باشگاه ها تا 25 شهریور برای ارسال مدارک به کنفدراسیون فوتبال آسیا فرصت دارند امروز (شنبه) جلسه‌ای را با حضور نمایندگان باشگاه‌های لیگ برتر و لیگ یک برگزار کردیم و با توجه بـه اینکه بـه آغاز رقابت‌های لیگ برتر و دسته اول نزدیک مـی‌شویم سعی کردیم نکات مـهم را به منظور آن‌ها گوشزد کنیم. باشگاه ها تا 25 شهریور برای ارسال مدارک به کنفدراسیون فوتبال آسیا فرصت دارند یکی از نکات مـهم و حائز اهمـیت بحث امروز کنترل وضعیت بدهی باشگاه‌ها و تعیین و تکلیف شرایط مالی باشگاه‌ها که تا اول شـهریور است. باشگاه ها تا 25 شهریور برای ارسال مدارک به کنفدراسیون فوتبال آسیا فرصت دارند بـه طور قطع اشخاصی کـه بدهی داشته باشند و نتوانند آن را بـه موقع پرداخت کنند بدون شک درون بحث صدور مجوز حرفه‌ای بـه مشکل مـی‌خورند. این یکی از ممـیز‌های مـهمـی هست که بـه باشگاه‌های کشور توصیـه شده است.

او ادامـه داد: موضوع دیگر بحث آکادمـی فوتبال هست که باشگاه‌ها حتما در این رابطه فعالیت کنند و هر چه زودتر مجوز‌های لازم را برایب آکادمـی جذب کنند درون این صورت نمـی‌توانند از سهمـیه جوانان و امـید استفاده کنند و در کنار آن هم مدارک و مستندات شان را به منظور ما ارسال کنند که تا مورد ارزیـابی ممـیزی قرار گیرند که تا بتوانند پیش از فصل و انتقالات از این بازیکنان استفاده کنند.

مـهدی درباره اینکه امسال وضعیت تیم‌های بدهکار کشورمان به منظور حضور درون فصل جاری لیگ قهرمانان آسیـا چه مـی‌شود، باشگاه ها تا 25 شهریور برای ارسال مدارک به کنفدراسیون فوتبال آسیا فرصت دارند گفت: از سال گذشته با باشگاه‌ها درون تعامل بودیم و سعی کردیم بـه آن‌ها کمک کنیم. باشگاه‌ها درون زمـینـه پرداخت بدهی‌ها بـه کنفدارسیون فوتبال آسیـا پاسخگو بودند و خوشبختانـه توانستند شرایطی را فراهم کنند کـه در لیگ قهرمانان آسیـا شرکت کنند. اما درون بحث رسیدگی بـه بدهی باشگاه‌ها و الزام عدم پرداخت بدهی شاید مشکلاتی وجود داشته باشد و باشگاه‌ها حتما بتوانند بدهی‌های خود را تسویـه و شفاف‌سازی کنند و همچنین موارد مثبت را ارائه دهند که تا بتوانند مجوز حرفه‌ای دریـافت کنند.

مـهدی درباره اینکه برخی باشگاه‌ها که تا ۹ تیر ماه فرصت داشتند بدهی‌های خود را بدهند وگرنـه بـه مشکل بر خواهند خورد، گفت: ممـیزی کـه از کنفدراسیون فوتبال آسیـا آمد باشگاه‌ها را مورد ارزیـابی قرار داد و بررسی کاملی از پرسپولیس و استقلال انجام داد. هنوز بازخورد ممـیزی‌های این ممـیزی بـه دست ما نرسیده چرا کـه سفرهایش درون آسیـا هنوز ادامـه دارد و هنوز بـه اتمام نرسیده هست و چیزی کـه بدیـهی هست اینکه بدهی‌های سال قبل باشگاه‌ها حتما تسویـه و شفاف شود. باشگاه‌ها فرصت داشتند که تا ۹ تیر ماه اعتراض‌های حقوقی خود را به منظور رسیدگی بـه شکایت خود از کمـیته تعیین وضعیت داشته باشند. اما باشگاه‌ها فرصت دارند بدهی‌های خود را اقساط کرده و یـا اینکه آن را تسویـه کنند. باشگاه‌ها که تا آخر مرداد فرصت دارند کـه نسبت بـه تقسیط و شفاف‌سازی یـا بدهی‌های خود اقدامات لازم را انجام دهند.

او درون مورد اینکه اگر فردی مستقیما بـه کنفدراسیون فوتبال آسیـا شکایت کند تکلیف چه خواهد بود، گفت: کلیـه مواردی کـه باشگاه‌ها بـه ما اعلام نکند و یـا شخصأ بـه کنفدراسیون فوتبال آسیـا شکایت کنند، بـه واسطه اینکه دفتر AFC درون اجرای الزمات و قوانین هستیم بلافاصله بـه دست ما هم خواهد رسید. حتی اگر مدارک بـه ما ندهند کنفدراسیون فوتبال آسیـا یک کپی از آن را درون اختیـار ما قرار خواهد داد. پرونده ما و کنفدراسیون فوتبال آسیـا یکی هست و چنانچه اتفاقی کـه افتاده باشد ما از آن خبر داریم. ما مصاحبه‌ها و اتفاقات رسانـه‌ای بازیکنان را ملاک قرار نمـی‌دهیم و براساس مستندات و مدارکی کـه باشگاه‌ها و بازیکنان ارائه مـی‌دهند، ابتدا یک پیش‌ممـیزی صورت مـی‌گیرد و اگر لازم بود این موارد بـه کمـیته انضباطی و کمـیته تعیین وضعیت ارجاع داده مـی‌شود که تا در جریـان این پرونده‌ها قرار گیرند.

مـهدی درون ادامـه گفت: اگر باشگاهی کـه مجوز حرفه‌ای داشت و از لحاظ ورزشی واجد شرایط بود مجاز بـه شرکت درون لیگ قهرمانان آسیـا هست و چنانچه نتواند مجوزی دریـافت کند یک تیم دیگر جایگزین آن تیم خواهد شد و اینطور نیست کـه دچار محرومـیت شویم. البته درون موارد بعدی بحث توبیخ، جریمـه یـا حذف از لیگ ممکن خواهد بود و یـا حتی اگر خارج از چارت داخلی فوتبال اقدام بـه ارسال مدارک شود کـه خارج از عرف باشد فدراسیون هم بـه عنوان یک نـهاد دچار چالش و مشکل مـی‌شود، اما خوشبختانـه از نظر ارسال مدارک ما از بهترین فدراسیون‌ها بودیم حتی دیدیم کـه تیم‌هایی از کره جنوبی، عربستان و برخی کشور‌های دیگر بهترین تیم‌های باشگاهی آن‌ها دچار محرومـیت و توبیخ شدند.

او درباره آخرین وضعیت باشگاه‌های گسترش‌فولاد، نفت مسجدسلیمان، سپیدرود رشت و تراکتورسازی هم اظهار داشت: یکی از معیـار‌ها به منظور ما مدیریت و مالکیت باشگاه‌ها هست و قاعدتا باشگاه‌ها حتما مالکیت خود را مشخص کنند چرا کـه بحث تضاد منافع و مشترک بودن سهام باشگاه‌ها با اشکال مواجه هست و درون لیگ مورد پذیرش نیست و به همـین علت باشگاه‌ها حتما سعی کنند مالکیت و سهام خودشان را مشخص کنند. سپیدرود مسیر منطقی درون پیش گرفته و جابجایی‌هایی صورت گرفته، اما به منظور ما ملاک هیئت فوتبال هست و درون این راستا حتما اساسنامـه مشترکی را بـه ما ارائه دهند. باشگاه نفت مسجدسلیمان هم افرادی را بـه عنوان هیأت مدیره معرفی و تکشیل داده است، اما هنوز احکام مدیران این باشگاه صادر نشده هست و منتظریم که تا آن‌ها را بـه ما ارائه کنند. باشگاه‌های گسترش‌فولاد و تراکتورسازی هم، چون مالکیت‌شان یکی شده حتما اقدام کنند و مالکیت را از هم جدا کنند.

او درباره اینکه آیـا قوانین جدیدی به منظور حضور تیم‌ها درون لیگ قهرمانان آسیـا مشخص شده یـا نـه گفت: الزامات مجوز حرفه‌ای هر سال سخت‌تر مـی‌شود و در رابطه با آئین نامـه جدید برگزاری مسابقات چیزی نیـامده است، اما آخرین قوانین مربوط بـه همـین سال ۲۰۱۸ است، اما بحث صدور مجوز حرفه‌ای و ملی یکی شده و هیچ آئین‌نامـه جدا گونـه‌ای وجود ندارد. تفاوت‌ها تنـها درون زیرساخت‌ها و استادیوم‌هاست و تیم‌هایی کـه در آسیـا حضور ندارند مجوز ملی مـی‌گیرند. از سال آینده هم جرائم انضباطی به منظور دریـافت مجوز حرفه‌ای شروع مـی‌شود.

او درباره اینکه آیـا سهمـیه ایران درون آسیـا و فصل آینده تفاوتی بـه وجود آمده یـا خیر، توضیح داد:‌اطلاع چندانی از این مسئله ندارم.

بیشتر بخوانید:

کارگاه آموزش نقل و انتقالات باشگاه‌های لیگ برتر و لیگ دسته اول برگزار شد

ناظمـی: به منظور جذب بازیکن خارجی با مشکل مواجه هستیم

انتهای پیـام/

اظهارات مـهدی درون حاشیـه کارگاه آموزش نقل و انتقالات باشگاه‌های لیگ برتر و لیگ دسته اول
[مـهدی: باشگاه‌ها حتما بتوانند بدهی‌های خود را شفاف‌سازی ... باشگاه ها تا 25 شهریور برای ارسال مدارک به کنفدراسیون فوتبال آسیا فرصت دارند]

نویسنده و منبع | تاریخ انتشار: Sat, 07 Jul 2018 16:17:00 +0000